Únor 2014

Rozzuřený dav: "Homosexuálové, zbalte se a táhněte pryč!"

21. února 2014 v 23:05 | Tomáš Bílek |  Pronásledování homosexuálů (homofobie)
Dav čtyřiceti Nigerijců ozbrojený železnými tyčemi fyzicky napadl čtrnáct lidí, které podezříval z homosexuality. Na zdech se objevily nápisy: "Homosexuálové, zbalte se a táhněte pryč. Pokud se vrátíte, zabijeme vás." Pozorovatelé se obávají, že podobných útoků bude přibývat poté, co prezident Jonathan v lednu podepsal novelu zákona zvyšující trestní sazbu za praktikování homosexuality na 14 let. Více zde

PARLAMENTNÍ LISTY: UZDRAVENÍ Z HOMOSEXUALITY? EXISTUJE HOMOFOBIE?

20. února 2014 v 23:57 | Tomáš Bílek (autorizovaný rozhovor) |  Vlastní publikované texty
Začátkem února jsem poskytl rozhovor Parlamentním listům, který nelaznete zde

Zpráva Lunacek: Jak hlasovali naši poslanci

20. února 2014 v 23:50 | Tomáš Bílek
Evropský parlament schválil v poměru 394:176:72 návrh zprávy Lunacekové "Plán proti homofobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity". S návrhem zprávy Lunacekové nesouhlasili z ČR Jan Březina, Zuzana Roithová a Ivo Strejček. Pro hlasovali Zuzana Brzobohatá, Andrea Češková, Richard Falbr, Věra Flasarová, Jaromír Kohlíček, Jiří Maštálka, Vojtěch Mynář, Pavel Poc, Miloslav Ransdorf, Libor Rouček a Olga Sehnalová. Zdrželi se Milan Cabrnoch, Hynek Fajmon, Edvard Kožušník a Miroslav Ouzký. Nehlasovali Robert Dušek, Evžen Tošenovský, Oldřich Vlasák a Jan Zahradil. (Více v češtině zde)

Státy v USA mají podobné "homozákony" jako Rusko

20. února 2014 v 23:44 | Týden, PNP
Osm států v USA omezuje právo hovořit o homosexualitě v některých ohledech obdobně, i když ne v tak velkém rozsahu, jako Rusko, jehož zákaz "propagandy homosexuality" si před zimními olympijskými hrami v Soči vysloužil mezinárodní kritiku. Informoval o tom na svém internetovém blogu deník The Washington Post. (více v češtině zde)

USA A BRITÁNIE VYHLÁSILY VÁLKU TERAPEUTUM HOMOSEXUALITY

6. února 2014 v 23:41 | Tomáš Bílek (autorský text) |  Vlastní publikované texty
Koncem uplynulého roku rozvířilo britskou politickou scénu projednávání zdánlivě obskurního zákona. Předloha Gerainta Davise z Labouristické strany (podaná koordinovaně spolu s kolegy od liberálních demokratů i konzervativců) totiž navrhuje zakázat poskytování terapií majících za cíl redukovat či uzdravit homosexualitu. Úřady tak neučinily z politické rozmařilosti, ale vyhodnotily téma jako vážné. (Více v článku, který jsem publikoval 29.ledna v deníku Neviditelný pes)