Osm pramenů

24. ledna 2015 v 21:23 | novinky.cz |  Pronásledování homosexuálů (homofobie)

  1. PNP je volným ekumenickým svazkem místních skupin a komunit lidí, kteří zápasí s nechtěnou homosexualitou (a také deviacemi). Máme za to, že křesťan by neměl praktikovat homosexualitu ani nemanželský sex. Primárním cílem setkávání by měly být chvály, modlitby, a povzbuzování se k životu v Kristu. Součástí tohoto života je přirozeně i komunitní sdílení a misijní aktivity. Povzbuzujeme rovněž k zakládání neformálních místních skupin.
  2. PNP chtějí pomoci vytvářet ve sborech a farnostech prostředí přívětivé pro lidi zápasící s homosexualitou. Chceme přispět k tomu, aby se lidé bojující s tímto problémem necítili být osamělí, odcizení a nepochopení.
  3. Na naše setkání mají volný přístup i lidé, kteří považují praktikovanou homosexualitu za slučitelnou s evangeliem.
  4. Odmítáme koncept kulturní války, demonstrace a jiné politizování LGBT tématu. Máme za to, že tam, kde to lze, bychom měli směrem k affirmativním křesťanům stavět mosty, resp. hledat, co nás vzájemně spojuje. Povzbuzujme se vespolek ke zralosti a respektujme se v odlišném poznání. Víme, že poznání je jen částečné.
  5. PNP podporuje koncept celibátu, koncept komunit svobodných lidí, ale věříme i v cestu uzdravení z homosexuality cestou zázraku. K tzv. reparativní terapii nezaujímáme jako celek žádné stanovisko, ale připouštíme, že může být v některých případech (ne ve všech) užitečná. Nebráníme laickému uplatňování reparativní terapie v místních skupinách, avšak poukazujeme na chyby, kterých se v rámci tohoto přístupu nezralí lidé dopouštějí.
  6. PNP kategoricky odmítá praxi oddělování se od praktikujících homosexuálů - křesťanů. Naléháme na církevní vedoucí, aby se zřekli vztahování 1 Kor 5,11 na křesťany - homosexuály, kteří považují tuto orientaci za kompatibilní s evangeliem.
  7. Odmítáme kriminalizaci homosexuality, podporujeme lidsko-právní úsilí v tomto směru, a máme za to, že ve zralé společnosti by nikdo neměl být dehonestován pro svou sexuální orientaci nebo deviaci.
  8. Vyzýváme affirmativní křesťany i představitele světské moci, aby se zdrželi marginalizace konzervativních křesťanů, aby plošně neostrakizovali reparativní terapeuty, a aby respektovali právo církví považovat manželství za svátostný svazek výhradně jednoho muže a jedné ženy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama