Únor 2015

Teorie genderu je jako jaderná hrozba, míní papež František

24. února 2015 v 22:43 | Echo 24
Papež František vystoupil proti genderové teorii a lidem, kteří překračují přirozený řád světa a nerespektují rozdělení rolí na muže a ženu. Označil to za hrozbu velikosti jaderné katastrofy. "Pokládáme-li jaderné zbraně za možnost, kdy během krátkého okamžiku zahyne vysoký počet lidských bytostí, musíme uvažovat stejně i v případě genetické manipulace nebo genderové teorie. Ty také nedodržují řád stvoření světa," prohlásil papež František podle listu (více v češtině zde)

Krátce

17. února 2015 v 23:59 | pnp, pinknews.co.uk
  • Britský vicepremiér Nick Clegg (LDP) vzdal hold někdejším obětem nacistického vyhlazování z řad homosexuálů, a vyzval, aby se jejich památka připomínala v rámci obětí holocaustu. Množství postižených homosexuálů, kteří byli zabiti nebo vězněni v koncentračních táborech, se odhaduje na 5000 - 15 000. V současné době je v různých metropolích světa šest památníků, které tuto genocidu připomínají.
  • Nepálský Nejvyšší soud vyzval tamní vládu k ústavnímu zakotvení homosexuálního manželství. Pokud by se tak stalo, země by byla první asijskou zemí, která podobné svazky umožňuje.
  • Tunisko odsoudilo švédského turistu k dvěma rokům odnětí svobody z důvodu spáchání "homosexuálního aktu." Stát tento čin trestá až třemi lety vězení.

Vůdce malajsijské opozice půjde do vězení kvůli homosexualitě

17. února 2015 v 23:45 | novinky.cz, ČTK |  Pronásledování homosexuálů (homofobie)
Malajsijský nejvyšší soud shledal vinným opozičního vůdce Anwara Ibrahima, obviněného z homosexuality. Ibrahimovi přívrženci považují celý proces za politické spiknutí, jehož cílem je odstranit jakékoli odpůrce vlády premiéra Najiba Abdula Razaka. Pod Ibrahimovým vedením získala opozice nejlepší volební výsledek. (více v češtině zde)

Stanovisko Pramenů k slovenskému referendu o rodině

6. února 2015 v 0:16 | Tomáš Bílek
Komunita Prameny na poušti (PNP) sleduje s rozpaky polarizaci společenské situace na Slovensku. Máme za to, že správným misijním přístupem má být primárně obnova cest a stavění mostů k srdcím hledajících lidí. Uvědomujeme si, že v určitých případech je legitimní, pokud politická reprezentace podnikne systémová legislativní opatření pro podporu rodiny a etických výdobýtků. Nejsme si však jisti, zda referendum je vhodným politickým instrumentem, zvláště pokud (byť jen implicitně) podněcuje nenávist a nepochopení řady spoluobčanů vůči homosexuálně orientovaným lidem. Atmosféra kulturní války a prohlubování příkopů mezi lidmi není, podle našeho stanoviska, žádoucí za situace, kdy i případný úspěch referenda nepovede k praktickým politickým a právním opatřením, jako spíše k ideologické demonstraci síly. Při vědomí těchto skutečností nevyjadřuje PNP podporu referendu, ale vyzývá voliče, aby se při své volbě (eventuálně bojkotu) zachovali podle svého nejlepšího svědomí.
Tomáš Bílek

Papež František podpořil kontroverzní slovenské referendum

5. února 2015 v 23:52 | Ondřej Mléčka
Papež František povzbudil Slováky v pokračování v zápase o ochranu rodiny. Učinil tak tři dny před referendem, které se rodiny týká. Vatikán: "Zdravím slovenské poutníky a skrze ně chci vyjádřit svou podporu církvi na Slovensku a povzbudit všechny v pokračování v zápase na obranu rodiny, životodárné buňky společnosti" (více zde ve slovenštině)

80 procent homosexuálních Mormonů se pokusilo o změnu orientace

5. února 2015 v 23:48 | pnp |  Causa "Ex-gay"
Průzkum Utažské státní univerzity ukázal, že až 80 % homosexuálně orientovaných Mormonů se pokusilo o změnu své sexuální orientace. 70% respondentů pak toto náboženské společenství, z důvodu sexuální orientace, opustilo. Data rovněž ukázala, že 70% mormonských manželství, kde byl alespoň jeden s partnerů homosexuál, se rozpadla. Více zde