Červenec 2015

Krátce

29. července 2015 v 23:27 | pnp
  • Saúdskoarabské úřady udělily pokutu tamní mezinárodní škole ve výši 100 000 riyalů (17 000 liber). Učinily tak z důvodu vyobrazení LGBT symbolu duhy na fasádě školy. Země trestá homosexualitu smrtí.
  • Keňské úřady zakázaly happening naháčů, který plánovala uskutečnit krajně konzervativní Republikánská liberální strana, jenž tak hodlala protestovat proti vměšovaní Baracka Obamy v LGBT otázce. Americký prezident navštívil zemi minulý týden. Místní církve i představitelé veřejného a kulturního života později pochválily keňského prezidenta za jeho odmítnutí Obamových slovních intervencí. Teleevangelista Pat Robertson navíc poradil americkému prezidentovi, aby si vzal z keňských "bratranců" příklad a homosexualitu zakázal i v USA.
  • Polsko schválilo legislativní novelu, která upravuje právní status transsexuálů. Výsledek hlasování je považován za vítězství trannsexuální poslankyně Grodské, která hodlá kandidovat v příštích prezidentských volbách.

Homosexuální aktivismus v buddhisticko-hinduistických regionech je na vzestupu

18. července 2015 v 23:40 | Tomáš Bílek |  Vlastní publikované texty
V deníku Neviditelný pes jsem zveřejnil svůj další autorský text, mapující tentokrát aktuální LGBT reálie na Dálném východě.

Červenec ve zkratce

18. července 2015 v 23:37 | pnp, pinknews.co.uk, advocate.com, towleroad.com
  • Předáci keňské provládní Republikánské liberální strany oznámili, že na protest proti Obamově pro-gay politice zorganizují pochod 4000 naháčů. Happening se má konat v nadcházejícím týdnu, kdy do Keni přijíždí americký prezident.
  • Čínský homosexuální pár se rozhodl zorganizovat "svatbu." Nenechal se zastrašit ani výhružkami vládních komunistů, kteří podobné akty považují za nelegální. Mezitím tchaiwanští aktivisté uspořádali Gay Pride, během kterého manifestovaly tisíce lidí. Účastníci pochodu požadovali, aby vláda uznala stejnopohlavní svatby. Podle nedávného výzkumu podporuje legalizaci homosexuálního manželství až 63 % obyvatel.
  • Mexičtí fanoušci smí pokřikovat homofobní urážlivé nadávky během fotbalového mistrovství v Chicagu. Rozhodly tak americké úřady, které čelily četným stížnostem ochránců lidských práv.
  • Irsko novelizovalo legislativu, která přiznává transsexuálům nová práva. Budou moci rozhodnout o svém pohlavním statusu bez odborného nálezu lékařů. Země tak následuje Dánsko, Argentinu, Maltu a Kolumbii, které rovněž odstaranily medicínská kritéria z procesu úředního uznávání pohlaví.

Ohlasy na rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu

9. července 2015 v 23:56 | pnp
Rozhodnutí americké soudní moci, která legalizovala stejnopohlavní manželství na celém území USA, vyvolává v církvích bouřlivé reakce. Uvádíme text bývalého šéfa Exodus International Alana Chamberse, který v posledních letech přešel od "ex-gay" konzervativců k liberálům, a v opozici k němu text evangelikálního proroka Ricka Joynera. IS v den amerického verdiktu oznámil justiční vraždu dalších čtyřech údajných homosexuálů.