Srpen ve zkratce

26. srpna 2015 v 23:47 | pinknews.co.uk, advocate.com
  • Aktuální průzkum realizovaný australskou Gay and Lesbian Health Victoria zjistil, že třetina stejnopohlavních vztahů trpí domácím násilím, 24% gayů se v životě pokusilo o sebevraždu a 53% zakouší patologický pocit izolace.
  • Izraelská Sionistická unie Tzipi Livniové hodlá v říjnu poslat do parlamentu návrh zákona zakazující reparativní terapii homosexuality, a zároveň navrhující registrované partnerství osob stejného pohlaví. Zákon má být pojmenován po Shiře Bankiové zavražděné během násilností během nedávného Jerusalem Pride.
  • Americký stát Illinois se rozhodl zakázat reparativní terapii homosexuality. Je tak čtvrtým státem Unie, který se odhodlal k tomuto problematickému kroku.
  • First Baptist Church Greenville oznámila, že bude od nynějška uznávat homosexuální manželství. Sbor patřil do roku 1999 k největší americké církvi Jižních baptistů, avšak poté přestoupil k umírněnější Cooperative Baptist Fellowship. Ta sice rovněž odmítá homosexuální manželství, nicméně respektuje v rámci denominace i sbory, které mají v LGBT otázce menšinová stanoviska.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama