Červen 2016

Červen ve zkratce

21. června 2016 v 23:47 | pinknews.co.uk, lifenews.sk
  • Korejská republika opětovně zamítla návrh na legalizaci homosexuálních svateb. V zemi, kde v posledních desítkách let výrazně posilovaly křesťanské církve, jsou však takové úvahy spíše marginální.
  • Moldavsko zvažuje schválení zákona proti homosexuální propagandě podle ruského vzoru. Stát už přitom jednou podobně restriktivní legislativu na nátlak EU zrušil. V Moldavsku je nyní u moci liberálně-demokratická protikomunistická koalice.
  • Dcera někdejšího jihoafrického arcibiskupa a mírotvorce Desmonda Tutu byla vyloučena z anglikánské církve poté, co svůj dlouholetý lesbický vztah ztvrdila svatbou. Jihoafričtí anglikáni přitom patří v rámci afrických anglikánských církví k relativně umírněnějším.

Církev odsoudila orlandský masakr

21. června 2016 v 23:31 | pnp
Jak liberální, tak konzervativní křesťanské skupiny v USA odsoudily orlandský masakr gayů. Soustrast vyjádřili mj. ex-gay sdružení Restored Hope Network, hlavní představitel prorockého evangelikálního hnutí Rick Joyner, šéf největší americké církve Jižních baptistů Ronnie Floyd či Alan Chambers, který právě v Orlandu před lety rozpustil americkou větev Exodus International. Konzervativci v drtivé většině případů odmítli úvahy o Božím soudu ani nekomentovali etický rozměr homosexuality. Zármutek vyjádřil ve svém prohlášení rovněž český spolek Logos.